Ankieta: Wprowadzić drugą flagę dla postaci 50- lvl?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
26.09%
6 26.09%
Nie
73.91%
17 73.91%
Razem 23 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pójdźmy na ugodę (wygodę?)
#1
Czytając Wasze kłótnie na temat ograniczenia lvli, wpadłem na pewien pomysł. Dla wielu z Was będzie pewnie nieciekawy, ale i tak postanowiłem się nim podzielić Wink

To może zrobimy 2 tryby rozgrywki?
Przy zalogowaniu się na postać, mamy możliwość wyboru dwóch trybów: PvP lub PvE

Tryb PvP polegałby na tym, że cały duel byłby taki sam, tylko ograniczenie do powiedzmy - 50 lvla (jest to przykładowa wartość, wedle moich przemyśleń). Tutaj toczyłyby się bitwy, wojny, etc. Tylko w tym trybie można założyć gildię, oraz walczyć. Brak możliwości kopania, łowienia, zbierania, alchemii i dalszego expienia. Czyli "serwer" wyłącznie stworzony dla wojowników takich, którym tylko pojedynek w głowie. Dałbym tutaj znacznie utrudniony drop, oraz możliwość PvP już od 5 lvla z maksymalną różnicą lvli - 10 (jak ktoś jest bez gildii oczywiście). Ciekawym pomysłem byłoby tu też zwiększenie czasu ruchu z 6 do 10 (lub nawet do 12, żeby jeszcze bardziej wydłużyć walki!). Zrobiłbym również zakaz handlu ekwipunkiem, każdy wtedy mógłby dropić tylko i wyłącznie dla siebie. Gdy wyleci nam drugi raz to samo - sprzedajemy to u Thomasa po stałych cenach i dzięki temu zarabiamy na ekwipunek za SP. Za zabicie postaci o +1lvl w górę, dostajemy 1k platyny. Czyli mając 10 lvl, gdy zabijemy 18 lvl, dostajemy 8k platyny za zabicie. Oprócz tego jestem zdania, że w tym trybie powinny być tylko dwie gildie na całą grę. Po prostu - wygrywa jedna albo druga, wygrana flaga daje bonus dropu +20% na czas jej przejęcia. Ciekawym urozmaiceniem byłoby też zablokowanie na krasnoludach pól H1 i H12 tak, żeby dało się dostać do wieży tylko poprzez most. Granie zasłonowcem będzie wtedy opłacalne i, ktoś z drużyny przeciwnej musi poświęcić czas na postać robiąc prawie full-atakowca, żeby takiego zasłonowca właśnie trafić.

Tryb PvE - czyli zostaje wszystko co jest teraz, oprócz gildii (mogłyby być klany, które polegają na tym, że między sobą nie dadzą rady się bić, tylko chcą za pomocą /g porozumieć się z całym bractwem), oraz brak możliwości PvP. Ten tryb byłby stworzony do wiecznego expienia, kopania, zbierania, łowienia, alchemii, itp. - czyli dla ludzi, którzy chcą wszystkiego, oprócz walki Wink

Przedmioty, które mamy w dwóch różnych trybach, nie łączyłyby się - tzn. jeśli w trybie PvE mamy cały najlepszy ekwipunek, to z kolei w trybie PvP trzeba będzie go sobie po prostu wydropić (tutaj kolejna zaleta maksymalnego levela: 50. Żeby wydropić na tym lvlu najlepsze eq, to trzeba działać w grupie, żeby zabijać najpotężniejsze potwory. Przynajmniej tak myślę). Przy maks. 50 lvlu również flagi będą wyglądały całkiem inaczej, ponieważ każdy jest w stanie wbić sobie taki poziom i podczas walk wtedy liczyła się będzie umiejętność walki oraz np. rozdanie pkt. statystyk. Pamiętam czasy z pierwszej edycji, gdzie wszyscy na flagach chodzili z 40-50 lvlami, wtedy szanse były całkowicie wyrównane.

Podane wartości: platyna za zabicie bohatera, maksymalny poziom, i wszystkie inne które wymieniłem są tylko przykładowe, są to tylko i wyłącznie moje poglądy i możecie się ze mną oczywiście nie zgadzać.

Dla zwolenników trybu PvE dostępny byłby również podgląd, czyli nie ingerując w walki możemy śledzić różne mapy, jak toczy się wojna Wink
O ile nie zlagowałoby to serwera...

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Już to miał być serwer głównie pvp narazie jest jest ale później przestanie być
Odpowiedz
#3
Rozpisałeś się tak, ale straciłeś bo ja wiem z 20-30 minut życia, a i tak z tego nikt nie skorzysta. Ale fajnie, że zależy komuś dalej na rozwoju gry Smile
Odpowiedz
#4
Rozumiem, ale chciałbym poznać Wasze opinie na mój pomysł.
Zależy mi na dalszym rozwoju gry, ponieważ przy tej grze spędziłem jakieś 60% mojego życia (gram prawie od samego początku pierwszej edycji). Duel to gra jedyna w swoim rodzaju, ma pewną magię, dzięki której wyróżnia się na tle gier wszystkich innych i według mnie - grzech takiej gry dalej nie rozwijać... Marzeniem moim jest stałe ~50 osób on-line, walki na flagach takie, jak zza starych, dobrych czasów. Właśnie to pozwoliłoby mi (i pewnie wielu innym) na motywację do dalszego grania, bo PvP jest dla mnie najważniejsze.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Zmiany które opisujesz nie są zmianami.. opisujesz całkiem "nową" grę.
Moim zdaniem dobrze jest tak jak jest teraz. Ja top30 osiągnąłem w 30dni grając dużo,
Myślę że jakby ktoś usiadł do expa też spokojnie dałby rade walczyć z najlepszymi.

WKURWIA MNIE TO ŻE SZUKACIE UŁATWIEŃ!!
Najlepiej zatrzymajmy expa na miesiąc po to żebyście mogli nas dogonić...
Odpowiedz
#6
Highlanderr, ale przecież wszyscy mieliby wtedy takie same szanse. Chodzi o to, że nie każdy ma tyle czasu na grę, tylko max. godzinkę dziennie, w której chcieliby powalczyć a nie mieć 40 lvl i padać na hita od np. 70 lvli. A dla takich co grają dłużej niż tą "godzinkę" dziennie, byłby tryb PvE - żeby mogli grać nawet 24 godziny dziennie Smile
Odpowiedz
#7
Kurde jeżeli spędziłeś 60% życia "w tej grze" to dokładnie wiesz, że polega na expieniu, kopaniu itd......
więc nie strzęp sobie języka bo to nie ma sensu a jeżeli Ci to drogi kolego nie pasuje to graj po swojemu tak jak gram ja czy inni Smile
A jeżeli chodzi o flagi i przewagę innych graczy nad tobą to jest raczej normalne zawsze ten silniejszy wygrywa nawet zwierzęta to wiedzą.
Odpowiedz
#8
A co z takimi którzy lubią i poexpić i powalczyć? np ja nie wyobrażam sobie jakbym miał tylko nudnie bić się na fladze i iść sobie dropic durne itemki. Teraz grę mogę urozmaicać, jak nie expie to zieluje/łowię/kopie/alchemikuje lub biegam za innymi po mapkach i honor nabijam;p

Według z tego co pisałeś musiałbym wybrać pomiędzy jednym a drugim co w ogóle mija się z celem.
Dla mnie to duża niesprawiedliwość! Starałem sie o osiągnięcie TOP30, udało mi sie swoją pracą i uporem!
Teraz przychodzą nowi gracze i chcą zeby im to ułatwić. Dla mnie jest to niezrozumiałe.

Jeżeli nie macie czasu na grę to znajdźcie grę dla której poświecicie godzinę dzienne i będziecie najlepsi, DUEL nie jest taką grą i mam nadzieje ze nigdy nie będzie!

Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Dokładnie wszystko już zostało powiedziane myślę, że nie warto drążyć wątku.
Odpowiedz
#10
(03-20-2014, 16:33)Django_x napisał(a): Kurde jeżeli spędziłeś 60% życia "w tej grze" to dokładnie wiesz, że polega na expieniu, kopaniu itd......
więc nie strzęp sobie języka bo to nie ma sensu a jeżeli Ci to drogi kolego nie pasuje to graj po swojemu tak jak gram ja czy inni Smile
A jeżeli chodzi o flagi i przewagę innych graczy nad tobą to jest raczej normalne zawsze ten silniejszy wygrywa nawet zwierzęta to wiedzą.

Nie prawda, że zawsze wygrywa gracz o wyższym poziomie. Jeżeli przeciwnik rozegra pojedynek dobrze taktycznie, jego szanse są dużo większe. Niższe lvl powinny trzymać się razem, a wy chodzicie w pojedynke i jesteście jak pionki do bicia..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości