Ankieta: Czy zaproponowany system powinien zostać wprowadzony?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, to dobry pomysł!
92.86%
13 92.86%
Nie!
7.14%
1 7.14%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Złote i platynowe narzędzia - propozycja
#1
Ponieważ pisałem w tej sprawie bezpośrednio do Seyina i nie doczekałem się odpowiedzi, zamieszczam moją propozycję na forum ogólnym, aby poddać ją pod dyskusję wszystkich graczy. Sprawa dotyczy złotych i platynowych narzędzi - rzecz o tyle ważna, że już niedługo będą pierwsi gracze, którzy zdobędą te nagrody. W obecnym kształcie nie są według mnie prawdziwą nagrodą i nie rekompensują poświęconego czasu, więc rzecz widziałbym następująco:

- złote narzędzia: za ich pomocą zbierałoby się surowce sekwencyjnie (jak to zaproponował Mr X), ale po 3 sztuki za jedną akcję (niezależnie od wysokości skilla - tzn. nawet postać z 600 kopania kopałaby jedynie 3 sztuki surowca. Postacie ze skillem w przedziale 10-300 miałyby 3 próby wydobycia surowca na 1 akcję z procentową szansą równą skillowi) i za każdą zebraną sztukę surowca postać dostawałaby odpowiednią ilość doświadczenia.
- platynowe narzędzia: za ich pomocą zbierałoby się wybrany surowiec (jak to zaproponował Mr X), ale ilość sztuk surowca za 1 akcję byłaby ściśle uzależniona od wysokości skilla, czyli na przykład postać posiadająca 547 kopania zbierałaby za 1 akcję 5 sztuk wybranego surowca na pewno i miałaby 47% szansy na zebranie szóstej sztuki surowca (coś jak przy obliczaniu ilości zadanych ran). Można byłoby tu ustalić też, że minimalna ilość wydobywanego surowca za 1 akcję to 3 sztuki (jeśli skill byłby w przedziale 10-300, to wtedy rozliczane byłoby to na zasadzie "3 próby wydobycia surowca na 1 akcję z procentową szansą równą skillowi"). Oczywiście za każdy zebrany surowiec przysługiwałoby doświadczenie.

W moim odczuciu tak działające złote i platynowe narzędzia byłyby naprawdę czymś, co warto próbować zdobyć poświęcając mnóstwo czasu na uzyskanie wymaganego poziomu skilla.

Jaka jest wasza opinia?
"A oni wciąż nas mają za nic - choć podobno nowy czas,
tkwią rozparci za biurkami dzieląc czas na ich i nasz...
A oni zawsze tacy sami i nieważne, skąd dziś są:
okopani przepisami grają tak jak chcą..."
Odpowiedz
#2
Dla mnie bomba - nie każdy myśli tylko o naparzaniu się na fladze, a taka nagroda bylaby odpowiednią bonifikatą za poświęcony bardzo długi czas na zdobycie wymaganego poziomu danej umiejętności.
Odpowiedz
#3
Bardzo dobry pomysł Smile
Odpowiedz
#4
Również jestem na tak
Odpowiedz
#5
5+(kopanie/20)

przy 300 kopania/lowienia/zbierania

20+exp na akcje

Posiadając złote narzędzie byśmy otrzymywali 60+exp na akcje

Przypuszczamy że 1 akcja = 5 sek
1h = 720 akcji
Czyli na 1 h byśmy dostawali 43200 expa

Na takim poziomie otrzymujemy maksymalnie za udane wydobycie 0,001 pnkt do skill-a
Przy udanych 3 wydobyciach otrzymujemy cale 0,003

Na godzine wychodzi 2,16 pnk abysmy dobili do tych 500 potrzebowalibysmy okolo 92,59 h

Jak to pozniej by wygladalo

Przy 500 kopania

30+Exp na akcje

Posiadając Platynowe narzędzie byśmy otrzymywali 150+Exp

1h = 108000 expa
Odpowiedz
#6
tylko ile czasu trzeba poświecić żeby w końcu w tą godzinę kopania osiągnąć 100k expa Wink
Odpowiedz
#7
I tak pierwsi będą bociarze. :|

A tak swoją drogą, te złote narzędzia przemieniają się potem w platynowe czy mamy i to i to? Zaczęłoby dochodzić w drugim wypadku do używania narzędzi przez osoby tego niegodne, jeśli można to tak ująć. Big Grin O ile znalazłby się ktoś tak łaskawy, że pożyczałby komuś swoje miliardy godzin wypracowanych stojąc w miejscu.
Odpowiedz
#8
Zawsze myślałem o tych narzędziach jako oddzielnych - złoty sierp za 300 zielarstwa i oddzielnie platynowy za 500 pkt.

Jacy bociarze, powiedz...? Masz jakieś dowody, czy tylko rzucasz oskarżenia na lewo i prawo?

A co do tego, kto jest godny, a kto niegodny używania takich narzędzi, to może pozwolisz, żeby jednak ich właściciele decydowali, komu je udostępnią (jeśli taki będą mieli zamiar)?
"A oni wciąż nas mają za nic - choć podobno nowy czas,
tkwią rozparci za biurkami dzieląc czas na ich i nasz...
A oni zawsze tacy sami i nieważne, skąd dziś są:
okopani przepisami grają tak jak chcą..."
Odpowiedz
#9
Nie chciało mi się brać w cudzysłowie.
Odpowiedz
#10
Czy ktoś z GM wypowie się w temacie i powie, czy mój pomysł zostanie wprowadzony, czy nie...?
"A oni wciąż nas mają za nic - choć podobno nowy czas,
tkwią rozparci za biurkami dzieląc czas na ich i nasz...
A oni zawsze tacy sami i nieważne, skąd dziś są:
okopani przepisami grają tak jak chcą..."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości