Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja setów wyposażenia dla postaci
#21
(02-11-2014, 20:32)crafter napisał(a): Moim zdaniem im ciezszy do wydropienia item (mam tu na mysli vikinga, smoka, refleksyjny, katane , ciezka/lekka paryska itp.) tym lepszy bonus Smile To jest tylko moje zdanie chociaz mysle, ze sporo ludzi sie z tym zgodzi biorac pod uwage czas i poswiecenie, zeby wydropic takowe Smile

Im cięższy do wydropienia tym lepsze ma staty same w sobie Smile System setów ma służyć wznowieniu użytkowania niektórych aktualnie "słabszych" itemów a nie pogłębianiu się w rutynę Wink
Bonusy moim zdaniem są dobrze dobrane.
Odpowiedz
#22
Dobra to zrownajmy teraz itemy slabe z tymi najlepszymi Smile I 80 lvl niech lata z kamienna palka ... Przy rozdawaniu tych bonusow trzeba wziac pod uwage droprate danych itemow bo tak to nie bedzie sensu lotac czegos lepszego, bo z smiecia ktory leci dzien w dzien beda lepsze badz rowne bonusy :< Tak samo jaki sens ma kaptur(zwykly) w secie dla lowcy ? dajcie kaptur lowcy i bedzie sie oplacalo starac o ten set Wink Bo tu chyba o to chodzi, ze z lepszych itemow byly lepsze bonusy, a stare itemy i tak beda zreaktywowane bo na mniejszych lvlach sie bedzie oplacalo je nosic Smile przemyslcie to! ;D
[Obrazek: kiedy-wszyscy-mowia-zebys-tego-nie_2016-...-42-29.gif]
Odpowiedz
#23
Nikt nie każe składać setów jeśli nie czujesz takiej potrzeby Smile

Nie wiem jaki 80 lvl wymieni bron załóżmy nawet 180 na kamienną pałkę i kamienny pierścień ^^
Tracisz 1 bf(zakładam że ognisty) i 30 obr.
Chyba że wolisz złożyć cały set wtedy (gdy masz kieł misia):
Tracisz 1 bf 5 ataku i 25 obr.
Odpowiedz
#24
głównym powodem dla którego mają być te sety jest właśnie dowartościowanie tych słabych itemów. żeby one też były coś warte w tej grze. Najlepsze będą najlepsze i tak.
Odpowiedz
#25
Czyli Twoim Seyin zdaniem wszystko jest dobrze rozlozone bo masz podane na tacy ?Smile Bezimienny sam napisal ,ze to sa propozycje. A ja osobiscie uwazam ze niektore trzeba troszeczke podrasowac Smile nie mowie zmieniac calkowicie Smile
zobacz zestaw 22. - *Topór zagłady (Obrażenia: 215, Parowanie: 0, +1 BF, -20 unik),
Pierścień zagłady (+2 BF, +3 wytrzymałość maksymalna, +5 atak),
bonusy: za skompletowanie pełnego setu: +2 BF, +5 ataku, 10% szans na zadanie dodatkowej rany podczas ciosu (nie kumuluje się ze skillem "Skrytobójczy cios")
2 itemki z ktorymi lotr biega np na flage , bardzo fajny bonus i oplaca sie po niego stac na ghulach i meduzach ,

Teraz dla przykladu zestaw 19.(pewnie spodziewaliscie sie ze to dam)-
Miecz Viking (Obrażenia: 180, Parowanie: 5, +6 BF)
Hełm straży (obrona: 50)
Tarcza straży (unik: 40, +10 pancerz)
za skompletowanie 2 dowolnych części setu: +15 obrony (=pancerza)
za skompletowanie pełnego setu: dodatkowe +15 obrony (=pancerza), +5 ataku
2 bardzo ciezkie do wydropienia itemki a bonusy ? jak na moje oko ? kiepskie

pierwszy przyklad 2 itemy 3 bonusy, drugi przyklad 3 itemy (o wiele ciezsze do wydropienia) 2 bonusy i to slabsze...
I jeszcze jedno: jesli mamy bron pod knechta to niech bonus tez bedzie pod knechta... bf dla knechta, celnosc dla lowcy , obrazenia dla lotra Smile takie moje zdanie ;p
________________________________________________________________________________
tu jeszcze 1 przyklad swietnych bonusow tylko niestety znowu dla lotra ;<

18. Zestaw "Złoto zuchwałych"

*Siekacz zniszczenia (Obrażenia: 230, Parowanie: 0, -10 atak)
Złota zbroja (obrona: 88)
Złoty pierścień (+20 atak)


bonusy:
za skompletowanie 2 dowolnych części setu: +1 HP
za skompletowanie pełnego setu: dodatkowe +1 HP, +20 siły ciosu, +10 obrony (=pancerza), 10% szans na zadanie dodatkowej rany podczas ciosu (nie kumuluje się z działaniem skilla "Skrytobójczy cios")





PS. Pomimo moich kilku sugestii CALY CZAS JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA SETAMI ! Smile
[Obrazek: kiedy-wszyscy-mowia-zebys-tego-nie_2016-...-42-29.gif]
Odpowiedz
#26
Słowa "nie kumuluje się z działaniem skilla "Skrytobójczy cios" oznaczają tak naprawdę, że te 10% ma zarówno łotr, jak i knecht. Jeśli nie wynika to jasno z opisu, to przepraszam, niemniej jednak moim celem było dać bonus całkowicie niezależny od skilli i danej klasy postaci.

Krótko mówiąc: knecht ma przy ciosie 10% na zadanie dodatkowej rany i łotr też ma dokładnie 10% na zadanie dodatkowej rany. Łowca również ma te 10%, jeśli znajdzie się jakiś na tyle szalony, by biegać z dwuręczną bronią i walczyć wręcz Big Grin

Powtórzę też to, co pisałem do Ciebie, crafter na PW:
po założeniu hełmu i tarczy straży bonus 15 do pancerza jest całkiem dobry: hełm na czysto daje 50, tarcza 10, bonus 15 = 75 defa z dwóch itemków. Dokładasz złotą zbroję i złoty ring i masz 163 defa (zbroja + hełm + bonus), 50 uniku (z tarczy), +20 ataku (z ringa) oraz +1 HP (bonus). Poprawiasz na deser Toporem orków i kłem miśka i kończysz mając jeszcze w prezencie +5 ataku, +2 BF i +2 HP (z miśka) oraz ekstra +1 BF z bonusu. Razem: 50 uniku, +25 ataku, +3 HP, +3 BF i 163 defa (nie wliczam tu defa z dodanego BF). Chyba nie tak słabo, prawda? A to tylko jedna z możliwości, bo można wziąć Kamienną pałkę i kamienny amulet, które dają nieco gorsze bonusy albo Kosar i Upiorny amulet, gdzie zyskujesz 7 HP, 22 parowania i +10 ataku kosztem ledwie 2 BF...
Albo kombinować jeszcze inaczej - i o to w tym wszystkim chodzi Big Grin
"A oni wciąż nas mają za nic - choć podobno nowy czas,
tkwią rozparci za biurkami dzieląc czas na ich i nasz...
A oni zawsze tacy sami i nieważne, skąd dziś są:
okopani przepisami grają tak jak chcą..."
Odpowiedz
#27
Chyba nikt mnie nie rozumie xD chodzi mi o ilosc bonusow do danego setu Smile dalem jasny przyklad pewnej nierownosci pomiedzy dwoma zestawami Smile
[Obrazek: kiedy-wszyscy-mowia-zebys-tego-nie_2016-...-42-29.gif]
Odpowiedz
#28
Zacytuję sam siebie i nawet wybolduję to, co najistotniejsze - tak napisałem na samym początku posta:

"Bonusy... Są całkowicie arbitralne i oczywiście dyskusyjne, chociaż próbowałem zachować pewien umiar i "złoty środek" - bądź co bądź teraz w grze nie ma żadnych bonusów, więc teoretycznie każdy plus to zysk. Na pewno zauważycie, że spora część setów dla niższych leveli ma jakby wyższe bonusy. Tak jest rzeczywiście: wyszedłem z założenia (chyba słusznego), że na niskich levelach gra się dość krótko, więc i bonusy mogą być nieco wyższe, żeby szybciej doexpić do kolejnego poziomu."

Czy to wystarczy jako odpowiedź...?
"A oni wciąż nas mają za nic - choć podobno nowy czas,
tkwią rozparci za biurkami dzieląc czas na ich i nasz...
A oni zawsze tacy sami i nieważne, skąd dziś są:
okopani przepisami grają tak jak chcą..."
Odpowiedz
#29
nie Smile bo jest tu mowa o itemach ktore mozna miec dopiero na wysokim lvlu biorac pod uwage wydropienie a nie kupno Smile nie pisalem tu teraz o itemach typu tarcza rycerska czy topor bojowy, jest tu mowa o itemach z najwyzszej polki Smile np lotr dla ktorego stworzony jest nocny smok bedzie bardzo zadowolony z setu w ktorym on wystepuje Smile ja czuje pewien niedosyt dlatego sie tu produkuje Smile A nie robiac tego, pozniej moglbym zalowac ze nie sprobowalem ;x (prosze o zrozumienie Wink )
[Obrazek: kiedy-wszyscy-mowia-zebys-tego-nie_2016-...-42-29.gif]
Odpowiedz
#30
(02-11-2014, 20:55)crafter napisał(a): Tak samo jaki sens ma kaptur(zwykly) w secie dla lowcy ? dajcie kaptur lowcy i bedzie sie oplacalo starac o ten set Wink

Kiedy właśnie chodzi o to, że zwykły kaptur znalazł się tu całkowicie celowo: masz wybór - albo zbierzesz pełny set i ostatecznie zyskasz +35 celności (+10 ze zbroi, +25 z bonusu za pełny set), +45 obrony (+5 z kaptura, +40 z łącznego bonusu za skompletowanie setu) i 10% szansy na zadanie 1 dodatkowej rany przy udanym trafieniu w cel

albo założysz Mroczny łuk, lekką paryską i kaptur/czapkę łowcy, w efekcie mając (uwaga, uwaga!) +25 celności (+15 kaptur/czapka, +10 ze zbroi) i +55 obrony (40 z kaptura/czapki, 15 z bonusu za 2 itemy z setu). No i tracisz tu szansę na dodatkową ranę.

Ale masz wybór - możesz mieć o 10 obrony więcej (dla łowcy każdy pkt pancerza jest ważny) i o 10 pkt celności mniej, możesz mieć odwrotnie. Po to właśnie jest tu zwykły, najprostszy kaptur - bo nie chodziło mi o powielenie istniejącej sytuacji (wysokie lev latają z najlepszym eq i mają identyczne buildy, bo tylko to się sprawdza), tylko o danie graczom realnej alternatywy. I wydaje mi się, że ten cel osiągnąłem... przy założeniu, że te sety wejdą, rzecz jasna Smile

Cytat: Bo tu chyba o to chodzi, ze z lepszych itemow byly lepsze bonusy, a stare itemy i tak beda zreaktywowane bo na mniejszych lvlach sie bedzie oplacalo je nosic Smile przemyslcie to! ;D

I powtórzę raz jeszcze - chodzi o coś innego, znacznie ważniejszego niż czasowe dopalenie jakiejś klasy zajebistym setem zrobionym pod tę klasę. Nie. Tu chodzi o to, by wreszcie grę urozmaicić. By postaci różniły się nie tylko avkami, nickami i (być może) wyposażeniem, ale statami i skillami, czyli buildem.

Poza tym naprawdę nie ma obowiązku używać setów (znowu: o ile wejdą) - każdy z tych itemów przecież będzie nadal funkcjonował tak, jak działa teraz...
"A oni wciąż nas mają za nic - choć podobno nowy czas,
tkwią rozparci za biurkami dzieląc czas na ich i nasz...
A oni zawsze tacy sami i nieważne, skąd dziś są:
okopani przepisami grają tak jak chcą..."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości