Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księga Kar
#1
Księga kar została zaktualizowana w maju 2020. 
~Seyin

Księga Kar to lista najczęstszych przewinień w Duelu. Obowiązuje ona każdego moderatora i administratora (w tym zastępcy). Aby przewinienie było uznane za karalne powinny być spełnione poniższe kryteria. Pod każdym z nich widnieje także lista kar w punktach. Pierwszy punkt oznacza pierwszą dla karę dla danego gracza, taki przypadek traktowany jest łagodniej. Kolejne podpunkty oznaczają zwykle drugi, trzeci, czwarty itd. ban. Jeśli gracz ma już bana za inne przewinienie (np. przeklinanie), wtedy moderator może zastosować od razu punkt drugi przy innej karze (np. utrudnianie przebiegu flagi przez gracza bez gildii). Upomnienie powinno być równoznaczne z wylogowaniem na 2 minuty i podaniem powodu. W każdym przypadku, gdy w podpunkcie podane są dwie kary - jedna, druga lub trzecia , nakładający bana sam decyduje, którą z nich zastosuje. Powinien się kierować w tym przypadku historią banów gracza. W przypadku nadużyć wynikających z wykorzystywania błędów gry kary będą rozpatrywane indywidualnie w zależności od historii banów gracza i korzyści wynikających z nadużyć. Jeśli gracz jednocześnie złamie kilka zasad kwalifikujących się do nałożenia blokady - długość blokad powinna zostać wyceniona przez moderatora/administratora i nie powinna być niższa niż maksymalny czas blokady wynikający z Księgi Kar za pojedyncze przewinienie.

Gracze składający skargi powinni wysłać do moderatora/administratora screena (np. z wulgarnymi wypowiedziami). W innym wypadku nie mogą oni nałożyć bana. Kary dotyczą tylko wydarzeń w grze, nie za rozmowy poza grą, jeśli ma to miejsce na forum banujemy nick na forum, a nie w grze. Gracze muszą dołączyć screena jako dowód, inaczej ban nie może zostać nałożony.

W przypadku, gdy przewinienie ma miejsce więcej razy niż jest podpunktów na liście, moderatorzy/admini naradzają się co dalej zrobić z graczem (kontynuowanie banów, albo nałożenie innych blokad). Jeśli kary nadal nie przyniosły rezultatu może się to skończyć permanentnym banem IP.

Ukarany gracz może napisać do moderatora/administratora wniosek, że ban był niesłuszny. Taka skarga zostanie przez nas rozpatrzona. Każdy z banów może zostać skrócony jedynie przez moderatora/administratora, który go nałożył (jeśli był on nałożony zgodnie z księgą kar).



Przeklinanie , obraza innych  - kary za wulgarne wypowiedzi bez ubliżania nikomu różnią się od tych z użyciem wulgaryzmów do obrażania innego gracza. Za obrazę gracza bez użycia przekleństw kary są łagodniejsze tak jak przy przeklinaniu bez wyzywania Jeśli ban nałożony jest  na 15 minut, godzinę, 3 lub 6 moderator nie musi dołączać screena jako powód, w tych przypadku musi dołączyć tylko skopiowany tekst wypowiedzi.

Przeklinanie bez obrazy innego gracza:
1. upomnienie lub 15 minut
2. 1 godzina
3. 3 godziny
4. 1 dzień
5. 3 dni

Obraza graczy z użyciem wulgaryzmów:
1. 3 godziny
2. 6 godzin
3. 1 dzień
4. 3 dni
5. 7 dni

Postać stworzona do wyzywania - zwykle 1-10 lvl stworzony przez gracza o wyższym lvlu, żeby mógł uniknąć bana na swojej głównej postaci - taka postać powinna być karana surowiej niż zwykła.

Postać stworzona do wyzywania:
1. 7 dni
2. 360 dni
3. Ban IP jeśli gracz będzie tworzył nowe i logował się na nie, żeby obrażać graczy/przeklinać

Jeśli chodzi o nagminne żebranie to jeśli nie jest to tak bardzo uciążliwe dla graczy karą jest upomnienie lub ban na 15 minut. Jednak, gdy ktoś, mimo upomnień, spamuje i widocznie przeszkadza innym m/a stosuje od razu kare nr 2 lub 3.

Nagminne żebranie:
1. upomnienie lub 15 minut
2. 1 godzina
3. 3 godziny
4. 1 dzień*
5. 3 dni*

Spam - pisanie dużej ilości wiadomości na czacie utrudniające graczom komunikacje w grze, wysyłanie linków stron z nią nie związanych. Można wysyłać pojedyncze linki różnych stron, pod warunkiem, że nie zawierają nieodpowiednich treści i wirusów oraz nie jest to uciążliwe dla graczy. Kara jest stosowana, jeśli ktoś wysyła dużą ilość wiadomości utrudniając innym graczom komunikowanie się na czacie.

Natrętny spam na czacie gry:
1. 3 godzina
2. 6 godzin
3. 1 dzień
4. 3 dni
5. 7 dni

Wysyłanie na czacie w grze linków do stron zawierających nieodpowiednie treści:
1. 1 dzień
2. 3 dni
3. 14 dni
4. 30 dni
5. 60 dni
6. 360 dni

Wysyłanie na czacie w grze linków do stron zawierających wirusy:
1. 360 dni

Granie kilkoma postaciami jednocześnie - jednoczesne zalogowanie dwóch lub więcej postaci przebywających poza tzw. obszarem pokojowym (bez PvP)

Granie kilkoma postaciami jednocześnie:
1. 1 dzień
2. 7 dni
3. 14 dni
4. 30 dni
5. 60 dni

Utrudnianie przebiegu flagi - celowe blokowanie przejścia graczom biorącym udział w walce o flagę (godzina 20-22, gdy nie została ona jeszcze zdobyta w danym dniu) oraz donosicielstwo przez gracza bez gildii.

Utrudnianie przebiegu flagi przez gracza bez gildii:
1. 6 godzin
2. 1 dzień
3. 3 dni
4. 7 dni
5. 14 dni

Zabijanie na uz widzów lub graczy walczący, gdy zabijający sam nie bierze udziału w walce - zalicza się do tego zabijanie podczas zwykłych walk PvP, a także podczas walk grupowych, eventów i turniejów.

Zabijanie na uz widzów lub graczy walczący, gdy zabijający sam nie bierze udziału w walce:
1. 6 godzin
2. 1 dzień
3. 3 dni
4. 7 dni
5. 14 dni

Zabijanie "kukły" - celowe zabijanie "kukły" w celu uzyskania punktów doświadczenia lub honoru

Zabijanie "kukły" (z perspektywy mordercy):
1. 3 dni bana, odjęcie punktów doświadczenia z nawiązką (przynajmniej 25% więcej), odjęcie honoru (do poziomu sprzed nabijania lub niżej), następnie czasowe osłabienie statystyk postaci i blokada bonusu za honor (7 dni)*
2. 3 dni bana, odjęcie punktów doświadczenia z nawiązką (przynajmniej 25% więcej), odjęcie honoru (do poziomu sprzed nabijania lub niżej), następnie czasowe osłabienie statystyk postaci i blokada bonusu za honor (14 dni)*
3. 14 dni bana, odjęcie punktów doświadczenia z nawiązką (przynajmniej 25% więcej), odjęcie honoru (do poziomu sprzed nabijania lub niżej), następnie czasowe osłabienie statystyk postaci i blokada bonusu za honor (30 dni)*
4. 30 dni bana, odjęcie punktów doświadczenia z nawiązką (przynajmniej 25% więcej), odjęcie honoru (do poziomu sprzed nabijania lub niżej), następnie czasowe osłabienie statystyk postaci i blokada bonusu za honor (60 dni)*
5. 360 dni*

* - w przypadku gdy większość doświadczenia postaci pochodzi z nabijania expa na kukle stosujemy dla takiej postaci od razu karę 360 dni.

Zabijanie "kukły" (z perspektywy kukły):
1. 1 dzień bana, następnie czasowe osłabienie statystyk postaci (3 dni)
2. 3 dni bana, następnie czasowe osłabienie statystyk postaci (7 dni)
3. 14 dni, następnie czasowe osłabienie statystyk postaci (14 dni)
4. 360 dni

Zabijanie gracza bez gildii (więcej niż 4 razy w ciągu 24 h):
1. 1 dzień
2. 3 dni
3. 7 dni

Wykorzystywanie leczenia postaci awansem poziomu podczas PvP:
1. 6 godzin
2. 1 dzień
3. 3 dni
4. 7 dni
5. 14 dni
6. 30 dni


Nieklimatyczne albo wulgarne nazwy postaci - jeśli nowy gracz stworzy postać o nieklimatycznej nazwie dostaje od moda/admina możliwość jej zmiany.

Nieklimatyczna nazwa postaci:
1. Możliwość darmowej zmiany nazwy
2. 360 dni (w przypadku odmowy lub gdy nicki tworzone są celowo)

Wulgarna nazwa postaci:
1. 360 dni

Wykorzystywanie programów trzecich do zdobywania umiejętności (łowienie, zielarstwo, kopanie, alchemia) i expienia - w przypadku kontroli wykonywanej przez moderatora ma on obowiązek w powodzie umieścić co najmniej 3 zrzuty ekranu lub jedno nagranie (zawierające całe okno przeglądarki łącznie z paskiem adresu) jednoznacznie pokazujące aktywność gracza przy jednoczesnym braku odpowiedzi. Kontrole powinny być wykonywane przy użyciu czerwonych wiadomości na chacie dostępnych dla GM. W przypadku kontroli przez administratora lub automatycznego wykrycia używania programów trzecich przez system podstawą nałożenia bana mogą być jedynie logi systemowe.

Wykorzystywanie programów trzecich do zdobywania umiejętności (łowienie, zielarstwo, kopanie, alchemia):
1. 360 dni

Wykorzystywanie programów trzecich do expienia:
1. 360 dni

Wykorzystywanie błędów, niedoskonałości gry i nadużycia w systemie płatności -  Jeśli gracz będzie wykorzystywał nieznany wcześniej bug i nie zgłosi tego moderatorom lub administracji, dostaje bana na czas określony w zależności od rangi błędu i tego jakie korzyści mu przyniósł. Przypadki takie są uzgadniane wspólnie przez modów i adminów.

Wykorzystywanie błędów, niedoskonałości gry i nadużycia w systemie płatności:
1. 7, 14, 30, 60, 360 dni (w zależności jakie wynikały z tego korzyści dla gracza)

Kradzież - Gracz podaje innym swoje dane do konta i handluje poza grą na własną odpowiedzialność, dlatego też nie obowiązują żadne kary za kradzież. Odzyskiwanie przedmiotów z ewentualnych kradzieży pozostaje w kwestii graczy. Administracja nie będzie ingerowała w ten proces.

Obecna Księga Kar została dodana 12.04.2014, będzie ona ciągle uzupełniana.
Twórcą poprzedniej księgi kar jest Z orro.
Odpowiedz
#2
Księga Kar została zaktualizowana
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości