Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja zmian w systemie wydobycia
#11
Bezimienny lubi sobie pozielić, rzecz jasna - zdaje się zresztą, że od Bezimiennego się to wszystko kiedyś zaczęło Smile Zielarstwo, alchemia i te sprawy...
Loguję się rzadko i na jakiś czas (godzina, dwie, czasem całą noc posiedzę w grze), bo jak już pisałem w innym wątku rodzina i praca są dla mnie priorytetem i to się nie zmieni. Pomysł Juxo sam w sobie nie jest głupi, natomiast zdecydowanie "likwiduje" takich jak ja, czyli zbieraczy z za niskim levelem, którzy nie chcą/nie mogą normalnie expić (swoją drogą jest ktoś jeszcze taki oprócz mnie i zasłonowców?). Co do leveli, to już przecież są ograniczenia - 50 lev minimum na złote narzędzie, 65 lev minimum na platynowe i według mnie tak jest już okej, skutecznie uniemożliwia mi to uzyskanie takiego narzędzia i tak, i tak - przy czym 50 level może kiedyś wbiję, na 67 (jak proponuje Juxo) osobiście nie mam szans. Oczywiście pamiętam, że gra nie jest wyłącznie dla mnie, więc nie martwcie się, nie będę przeforsowywał zmian idących w kierunku korzystnym wyłącznie dla mnie.

Że kasa z tego zbieractwa jest to zupełnie oddzielna sprawa i nie mieszajmy tego do samego systemu - zauważcie, że kasa jest realnie z zielarstwa i łowienia, bo nikt przecież nie wystawia ani nie kupuje kobaltu czy lawy, prawda? Głównie dlatego, że wszystkie przepisy alchemiczne na itemy są zablokowane (o co mam niemały żal, ale co tam, najwyraźniej tylko mi to przeszkadza aż tak bardzo. I tak wbiję 200 alchemii, i tak, bo tak sobie postanowiłem - nawet gdybym miał to robić wyłącznie na słabych i zielonych miksturach...). Przy czym, żeby dodać sprawie nieco pikanterii, dodam, że sporą część ruchu na targu generuję ja sam osobiście. Tak, ja. Wystawiacie karpie po 1000 platyny. No właśnie, więc ja je kupuję po 1000 i sprzedaję w karczmie po 1066 i sobie zarabiam. Na 30 karpiach to jest jakieś 1800 platyny - dla mnie niemało, zwłaszcza, że kompletnie bez wysiłku mi to przychodzi. Jak się sprzeda tych karpi 900 to już jest coś koło 50 000 platyny dla mnie na czysto. Łatwa kasa. To tak w kontekście milionów zarobionych przez niektórych (że niby zbieractwo jest takie dochodowe) - tak naprawdę to miliony z karczmy, ja byłem jedynie pośrednikiem w ich przekazaniu i miałem z tego swój własny jakiś tam zysk. Nie logowałem się na dłużej przez 2 ostatnie dni i proszę bardzo, karpi na targu sporo i handlującym nimi graczom kasa nie przybywa już tak szybko, prawda?

Alothas, jagody, ryby i igram też wykupowałem głównie ja, bo dzięki temu nie muszę osobiście zbierać ziół do alchemii, tylko sobie kupuję i mam (jak są wystawione). Jak nie ma, to nie ma, trudno: wtedy idę zbierać zioła - i dlatego zielarstwo mi przybywa pomału, a alchemia dość szybko. To tak na wypadek, gdyby komuś się wydało podejrzane, że zielę cały czas, a pomału zielarstwa przybywa...

Wybaczcie chaotyczny post, zmęczony jestem bardzo. Pomysł mnie osobiście nie do końca się podoba, ale ponieważ chyba jednak większość jest za, mój opór niewiele zmieni, ale jak już tracę możliwość zdobycia złotych czy platynowych narzędzi, to chociaż alchemię mi oddajcie - będę sobie cichutko produkował kamienne ringi i amulety na kilogramy, a potem układał z nich wzorki na mapkach i będę szczęśliwszy...
"A oni wciąż nas mają za nic - choć podobno nowy czas,
tkwią rozparci za biurkami dzieląc czas na ich i nasz...
A oni zawsze tacy sami i nieważne, skąd dziś są:
okopani przepisami grają tak jak chcą..."
Odpowiedz
#12
Proszę o wypowiadanie się na temat pierwszego postu "juxo"
Swoje przegadywanki zostawcie sobie na PRIV
Odpowiedz
#13
Akurat usuwasz ważne posty.

Dostałeś opcje "usuń post" i rządzisz się jak głupi.
Tylko ty w tym dostrzegasz spam
Ogarnij się chłopie
Odpowiedz
#14
To jest wszystko śmieszne i to są jakieś kpiny , człowiek co osiągnął dzięki kopaniu wszystko platyne i 100lvl nagle został oświecony jak nie ma motywacji na dalszy rozwój gry że tak nie może być i przez taką osobę reszta ma być pokrzywdzona z tego co wiem to aktualnie co widzę łowi , kopie , zieli postać : Korona / Arrow / Hythe / Nicram / Ernie / Vesay / InVisible ( ja płacz off z komentarzami ) i znajdzie się jeszcze paru . Nie pasuje to tylko osobom które nie mają cierpliwości jak i chęci na kopanie itp . I to ich problem nie nasz . Te zmiany są wszystkie śmieszne ...
Odpowiedz
#15
Dla wszystkich oburzonych pomysłem. Dla mnie osobiście najlepiej by było jakby pozostało wszystko bez zmian - uwierzcie. Ale jeżeli ma coś być zmienione lub zmodyfikowane, podałem jedynie swoją propozycję. Osoby, który wydobywają zostali postawieni pod tak zwaną ścianą i dlatego staram się jakoś pomóc. Osobiście sam wolałbym żeby wszystko zostało po staremu, by każdy miał jednakowe szanse. Jednak to jest na zasadzie : ja nie będę zajmował się zbieractwem, bo to nie zielone imperium - dlatego też po długich negocjacjach z pewną grupą osób byłem zmuszony to zaproponowania pewnego rozwiązania. Liczby jakie podałem ( czyt. levele ) mogą przecież ulec zmianie. Nie bierzcie tego tak osobiście i dobitnie, to że wbiłem 100 level nie znaczy, że chcę innym to utrudnić. Muszą być jakieś kompromisy, ale skoro pomysł został wprowadzony - powinien zostać, albo tak zmodyfikowany, aby graczy z niższym poziomem danego zbieractwa nie cierpieli na tym dobitnie. Takie osoby jak Cukiereczek/Cuks/Asik/Mrau/Jocker/Ice i nie wiem jakie postacie jeszcze stworzył nie biorę nawet pod uwagę, bo jego komentarze są co najmniej śmieszne i pokazują 0 obiektywizmu, szczególnie jak kiedyś, gdy łowił jedną z postaci zrobił ss'a z botem ( auto klikerem bodajże )na pasku zadań. Pozdro !
Odpowiedz
#16
Postawione pod scianą przez kogos???
Branda Pokera(Pulpeta) i Misca ???

Daj spokój tylko oni nagle zauważyli w tym problem bo się okazało że ich "nou lajfienie" 24h/7dni w tygodniu nie jest takie dobre i lepiej jest zbierać Big GrinBig Grin
Co mnie bardzo cieszy.

Trzeba być nie ugietym
Tylko oni chcą zmian czyli 3 osoby a reszta NIE.
Odpowiedz
#17
(05-20-2014, 16:57)Brand napisał(a): Pomysł wyszedł od Juxo po długich i ciężkich negocjacjachSmile Ale tak jak już wyżej pisał, nie ma sensu się kłócić tylko znaleźć kompromis.
Pomysł całkowicie popieram

_________________________________________________________________________________________________

Posty nic nie wnoszące do tematu będą usuwane.

Jak mozna popierac pomysl ktory sie samemu "negocjowalo" ? XD
[Obrazek: d9e6b3ddbf.jpg]
Odpowiedz
#18
Witajcie pomysł znakomity.. ale pod jednym warunkiem. RESET GRY. Każdy zakłada postać od początku i każdy wybiera od początku co chce robić. Prawo nie działa wstecz - znacie to? Więc skoro ktoś dał nam prawo do questa złotego sierpa na 300 i na 50lvl to już tak powinno zostać, inaczej będzie niesprawiedliwość. Jedynym uczciwym rozwiązaniem będzie reset gry i zaczniemy od początku. Oczywiście nie będzie Wam żal włożonego czasu tj. nam wg pomysłu nie powinno być żal czasu włożonego w zielarstwo.

Pozdrawiam,
Korona
Odpowiedz
#19
modern jak mowisz ze gram 24 na godzinke to powiedz m kiedy chodze do pracy ? kiedy wychodze na dwor ? kiedy spotykam sie z dziewczyna ? uwierz mi ze jakbym gral 24 to bym mial juz ze 150... tak gadales na wysokie lvl ale przypomnij sobie 2 edycje ktory miales lvl...
Odpowiedz
#20
W sumie nie obchodzi mnie to. Wiem że jednak za dużo czasu spędzacie na tej grze i zmuszacie innych żeby też expili.

Miałem duży ale wbiłem go chyba w 2 lata w dodatku nie sam.
i wiem że przez to że niektórzy mieli taki wysoki lv gra straciła sens dla tych co lubili PvP głównie

Tak jak napisał Korona. Teraz już za późno mogliście mine posłuchać nie byłoby problemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości